И направил бебе на љубовницата па избегал: По 9 месеци, ваква карма не можел...

Уште еден доказ дека се излегува на површина, обично кога најмалку очекуваме. Новото време и интернет технологијата им овозможи на љубовниците полесно да договараат состаноци,...

Скопјанец раскажува: Се заљубив, ми го сврти умот, добивме дете и ме избрка

Преку мој пријател на „Фејсбук“ пред три години запознав девојка, Анџела, од Италија. Немав никакви намери со неа. Таа беше инструктор по нуркање, што беше...

Станија објави супер секси фотографии покрај базен, сите гледаат во нејзиниот задник

Мора да се признае дека Станија Добројевиќ многу води сметка за својата линија. Таа вежба редовно, а на радост на посилниот пол, таа гордо...

Видео: Неверојатно – една година јадел само компири и еве што му се случило

Ендру Флиндерс Тејлор од Мелбурн, учител и татко на две деца пред една година одлучил да се ослободи од неговата зависност од храна. Во...

Бали Бег и Неџла на меден месец во Малдиви, еве како си поминуваат

Како во турските, така и во домашните медиуми, информациите за турската брачна двојка, Бурак Озџевит и Фархие Евџан, постојано се редат една по друга. Откако...

Фото: Карлеуша во „леопардско бикини“има „проблем “ со облините

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно „ги запали“ социјалните мрежи. Популарната Џеј Кеј објави неколку фотографии кои предизвикаа вистински хаос кај нејзините фанови на интернет. Карлеуша облечена...

Со деколте до папок: Карлеуша ги почасти своите фанови со ново селфи

Не може да помине ден, а српската пејачка Јелена Карлеуша да не предизвика внимание или најразлични коментари на социјалните мрежи. Како и да е, таа...

Мажите преферираат жени со ваков вид фотографии на социјалните мрежи

Кога станува збор за запознавање преку социјалните мрежи, профилната фотографија игра важна улога. Внимателно одбраната фотографија може да ги зголеми шансите за пронаоѓање љубов,...

(ВИДЕО) Роман Абрамович во Дубровник наточи гориво во вредност од еден милион евра

Јахтата „Еклипс“, која е во сопственост на рускиот тајкун Роман Абрамович, наточила гориво во пристаништето Груж, во близина на Дубровник. За пловидба низ хрватските територијални...

ФОТО:Сузана Гавазова во бикини

Жешките денови направија многу од нашите ѕвезди да се соблечат во бикини. Пејачката Сузана Гавазова oдлучи да се разлади на летните температури, но и да...

Осуден е на шокантни 13.000 години затвор, кога ќе видите што правел ќе процените...

Пудит Кититрадилок (34) признал дека водел пирамидална шема во која на клиентите им ветувал високи камати. Тајландскиот суд осуди едно лице поради финансиски криминал на...

Пуштете ја да „дише“: Спиење во гаќички може сериозно да и наштети на вашата...

Авторката на книгата „Ве за Вагина“ Алис Двек ги советува жените да спијат без долна облека, а под долна облека се сметаат и гаќичките....

Исповед:Се мажам за грд и досаден маж! Ме гледа како Бог и ми дава...

Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не...

НАЈНОВИ