Се омажи Рики Мартин (ФОТО)

Една година по свршувачката пејачот Рики Мартин и неговиот партнер Џуан Јосеф се венчаа во тајност. – Во брак сум, а за неколку месеци подготвуваме...

Осуден е на шокантни 13.000 години затвор, кога ќе видите што правел ќе процените...

Пудит Кититрадилок (34) признал дека водел пирамидална шема во која на клиентите им ветувал високи камати. Тајландскиот суд осуди едно лице поради финансиски криминал на...

Бали Бег и Неџла на меден месец во Малдиви, еве како си поминуваат

Како во турските, така и во домашните медиуми, информациите за турската брачна двојка, Бурак Озџевит и Фархие Евџан, постојано се редат една по друга. Откако...

Маријана Станојковска објави фотки во бикини на Инстаграм

Познатата манекенка и водителка на „Лото“ Маријана Станојковска ги изненади своите обожаватели. Таа на својот Инстаграм профил се пофали со нови фотографии на кои...

Станија објави супер секси фотографии покрај базен, сите гледаат во нејзиниот задник

Мора да се признае дека Станија Добројевиќ многу води сметка за својата линија. Таа вежба редовно, а на радост на посилниот пол, таа гордо...

Ако немате цвеќе дома, после ова веднаш ќе купите!

Ако сте забележале дека додека поминувате во близина на цвеќарите се чувствувате некако поинаку и поубаво, немојте да мислите дека е случајно. Неодамна едно истражување...

Евтино и ефикасно: Бојадисајте ја косата со помош на креп хартија (видео)

Бојадисувањето на косата во силни бои не ора да биде ниту комплицирано нити скапо. Со помош на едноставен трик можете да постигнете фантастични резултати и...

Кога жените се чувствуваат секси?

Во Англија беше спроведена анкета на тема „Кога жените се чувствуваат секси?“ во која беа вклучени повеќе од 20.000 припаднички на понежниот пол. Резултатите...

Со деколте до папок: Карлеуша ги почасти своите фанови со ново селфи

Не може да помине ден, а српската пејачка Јелена Карлеуша да не предизвика внимание или најразлични коментари на социјалните мрежи. Како и да е, таа...

Исповед:Се мажам за грд и досаден маж! Ме гледа како Бог и ми дава...

Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не...

ВИДЕО: Како звучи „Јовано Јованке“ во изведба на филхармонијата во Хамбург

Слушнете ја изведбата на „Јовано Јованке“ на концертот „Век на прогони“ на филхармонијата од Хамбург. https://youtu.be/oqmrLfxFBec     извор:либертас

Неверојатно е колку е точно: Имате долна или горна нагласена усна? Еве што тоа...

Дали знаевте дека врз основа на изгледот на усните можете да заклучите со каква личност си имате работа? Земете  огледало и внимателно набљудувајте  го обликот...

Фото: Карлеуша во „леопардско бикини“има „проблем “ со облините

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно „ги запали“ социјалните мрежи. Популарната Џеј Кеј објави неколку фотографии кои предизвикаа вистински хаос кај нејзините фанови на интернет. Карлеуша облечена...

НАЈНОВИ