Мажите преферираат жени со ваков вид фотографии на социјалните мрежи

Кога станува збор за запознавање преку социјалните мрежи, профилната фотографија игра важна улога. Внимателно одбраната фотографија може да ги зголеми шансите за пронаоѓање љубов,...

Поза од Камасутра само за најхрабрите љубовници!

Според древниот текст под име Камасутра, сексот е еден од предиспозициите за избалансиран живот. Во текстот, неговиот автор Mallanaga Vatsyayana пишува за квалитетната врска на љубовниците,...

5 необични летни секс пози кои мора да ги пробате!

Ова се незаборавни, но во истовреме и романтични моменти кои ќе ве натераат да ја соблечете облеката и да тргнете во необична летна авантура...

Кога жените се чувствуваат секси?

Во Англија беше спроведена анкета на тема „Кога жените се чувствуваат секси?“ во која беа вклучени повеќе од 20.000 припаднички на понежниот пол. Резултатите...

И направил бебе на љубовницата па избегал: По 9 месеци, ваква карма не можел...

Уште еден доказ дека се излегува на површина, обично кога најмалку очекуваме. Новото време и интернет технологијата им овозможи на љубовниците полесно да договараат состаноци,...

Екипата на Martin Garrix пристигна во Скопје! (ФОТО)

После феноменалниот почеток на „Скопје колинг“ (Skopje Calling), лани, со настапите на хитмејкерите Дејвид Гета (David Guetta), Робин Шулц (Robin Schulz) и Кунгс (Kungs),...

Маријана Станојковска објави фотки во бикини на Инстаграм

Познатата манекенка и водителка на „Лото“ Маријана Станојковска ги изненади своите обожаватели. Таа на својот Инстаграм профил се пофали со нови фотографии на кои...

Дејвид Бекам ги освои дамите со машката пунџа

Секоја појава на Викторија Бекам е вистинска модна атракција, меѓутоа, познатата креаторка покажа дека од себеси подобро може да го стилизира единствено својот познат...

Поради овој стајлинг, медиумите ја нарекоа „бабичка“: Кејт Мидлтон

Една комбинација на војвотката од Кембриџ ја подели јавноста во Британија. Имено, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија на јавен настап за кој...

Дали сте знаеле дека белиот дел од лубеницата содржи повеќе хранливи материи од самото...

Сите го сакаме вкусот на освежувачката лубеница но ретко кој знае дека белиот дел од нејзината кора се јаде и е многу похранлив. Повеќе хранливи...

Неверојатно е колку е точно: Имате долна или горна нагласена усна? Еве што тоа...

Дали знаевте дека врз основа на изгледот на усните можете да заклучите со каква личност си имате работа? Земете  огледало и внимателно набљудувајте  го обликот...

Експертите за љубов потврдија: Ова е вистински доказ дека вашата љубовна врска има иднина!

Без овие работи љубовта дефинитивно не може да трае … Секој сака да биде среќно заљубен. Љубовни гуруа и експерти за врски имаат повеќе различни теории...

Писмо на еден татко кое сите треба да го прочитаат

Ова е писмо на еден татко кој на својот син на генијален начин му ја објасни единствената вистинска причина зошто би требало да се...

НАЈНОВИ