Писмо на еден татко кое сите треба да го прочитаат

Ова е писмо на еден татко кој на својот син на генијален начин му ја објасни единствената вистинска причина зошто би требало да се...

Пуштете ја да „дише“: Спиење во гаќички може сериозно да и наштети на вашата...

Авторката на книгата „Ве за Вагина“ Алис Двек ги советува жените да спијат без долна облека, а под долна облека се сметаат и гаќичките....

Секоја вечер пред излегување става виљушка преку лицето – кога ќе видите зошто ќе...

Позната блогерка неодамна ги израдува своите обожаватели со нова снимка за шминкање. Овој пат покажа успешно да ги нашминкате веѓите со помош ни помалку ни...

Внимавајте! 5 работи на кои местото не им е во паричникот !

Што се имате во вашиот паричник и кога последен пат сте го средиле? Во многу паричници можат да се најдат предмети на кои навистина...

Тајните на францускиот начин на исхрана

Француската кујна се смета за една од најдобрите во Европа. Освен оригиналните рецепти, Французите имаат уште неколку тајни околу исхраната. Локален сезонски производ – најдобар...

Новак Ѓоковиќ ја поддржа акцијата на Уницеф: Најважните моменти поминати со својот син кријат...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ одлучи на своите обожаватели да им ги прикаже најубавите моменти кој ги имал како татко со својот син Стефан, па...

Исповед:Се мажам за грд и досаден маж! Ме гледа како Бог и ми дава...

Милена одлучила да се омажи за човек кого го смета за грд. Вели дека никогаш не би го погледнала на улица, затоа што не...

Евтино и ефикасно: Бојадисајте ја косата со помош на креп хартија (видео)

Бојадисувањето на косата во силни бои не ора да биде ниту комплицирано нити скапо. Со помош на едноставен трик можете да постигнете фантастични резултати и...

ВИДЕО: Како звучи „Јовано Јованке“ во изведба на филхармонијата во Хамбург

Слушнете ја изведбата на „Јовано Јованке“ на концертот „Век на прогони“ на филхармонијата од Хамбург. https://youtu.be/oqmrLfxFBec     извор:либертас

Најголемата диџеј ѕвезда во светот-Мартин Гарикс на „Скопје колинг 2017“

Најжешката глобална ѕвезда во моментов, Мартин Гарикс (Martin Garrix), за прв пат како број 1. светски диџеј доаѓа во регионов и тоа како хедлајнер...

Не би ни помислиле: 3 работи кои мажите најмногу ги сакаат кај девојките!

Постојат работи со кои жените ги освојуваат мажите од прва, а ниту една од нив не е секс, барем не кога станува збор за...

Почна „Баскерфест 2017“

Со парада составена од сите учесници на фестивалот, Градскиот дувачки оркестар и од девојките од танцовиот клуб „Еурека“, што тргна од градскиот плоштад, се...

НАЈНОВИ