До зачинот е: Ослабел 45 килограми само со оваа состојка!

Покрај тоа што потикнува будност на организмот, доколку додадете една состојка во кафето е вистински еликсир за слабеење. Мултимилионерот Дејв Аспреј открил дека со помош...

Направи сам: Антибактериска вода за плакнење уста

Иако се ефикасни, сепак, често антибактериските течности за плакнење на устата имаат превисоки цени. Со оглед на тоа што се и до три пати (а...

Доктор од Италија: Сите го имате дома лекот против рак!

Докторот онтолог Тулио Симончини е оној што откри дека евтината и притстапна нетоксична сода бикарбона лечи рак и тумор. Заради ова тој беше прогласен...

СИТЕ ВИЕ КОИ ГИ НОСИТЕ МОБИЛНИТЕ СО ВАС ВО WC, ПРЕСТАНЕТЕ ВЕДНАШ: Еве зошто...

Сигурно барем еднаш во животот сте седеле на WC шолјата и сте гледале во мобилнот телефон. Според разни анкети, 92 проценти од луѓето во...

Полжав во сирење, бубашваби и молци во леб…

Полжав во сирење, бубашваби и молци во леб, догорче од цигара во ќесичка сончоглед, црв во леб… Чести се ваквите слики на потрошувачите кои...

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата...

Доктор Слаѓана Велков предупредува дека вакцините можат да бидат смртоносни

Доктор Слаѓана Велков е родена во Скопје, а израснала во Србија. Студирала медицина во Ниш и Скопје, каде што дипломирала. Работела и за Обединетите...

Ако употребувате дезодоранс пазете на ова

Најголем дел од луѓето секојдневно користат дезодоранс не помислувајќи на опасностите кои се кријат од него. Поради тешките мириси експертите предупредуваат на потенцијалните ризици за...

Доктор од Италија тврди дека: Сите го имате дома лекот против рак!

Според СЗО бројот на заболени од рак енормно расте. Живееме во свет во кој постојано нѐ бомбардираат отровни хемикалии, радијација. Во последните пет децении бројот...

А дали ќе продолжите да пиете топло кафе и после ова сонзание?

Ако сакате кафе, сигурно сакате да го пиете топло, особено во зимските денови. А дали ќе продолжите со тоа и после ова сонзание? Неодамнешно истражување...

Често носите слушалки на ушите?

Докторите откриваат неверојатни последици од честото носење на слушалки во ушите. Во новата епизода на емисијата "Докторите" се зборуваше за црнките. Тоа не е...

ВИДЕО: Познатата блогерка тврди дека со оваа смеса од 4 состојки ќе имате сјајна...

Доколку сакате лице без акни, коса без првут и да го поттикнете нејзиниот раст, доволна Ви е само една домашна мешавина од 4 состојки....

На која рака точно се мери? Цел живот погрешно мерите крвен притисок!

Резултатите кои ги добиваме кога мериме крвен притисок може да укажуваат на здравствени проблеми, а за дијагнозата да биде прецизна, од клучно значење е...

НАЈНОВИ