По 35 години брак и девет деца доживеал шок, дознал дека цел живот бил...

Еден маж од Мароко неодамна поднел барање за развод откако по рутински преглед дознал дека е неплоден речиси цел живот и дека не може...

Зошто не треба да носите градник: Ослободете ги градите, ќе ви бидат благодарни

Градникот на многу дами не им е само секојдневна навика, туку и омилен дел од долниот веш. Различните матeријали, обликот, бојата на градникот е...

Наместо труење со апчиња, решете ја главоболката природно

Овој рецепт ќе ве ослободи од главоболката за кратко време. Една од најлошите работи е да имате напорен ден и да се разбудите со главоболка....

Секој од нас има аспирин дома, но дали ги знаете вистинските причини за кои...

Во повеќето случаи, кога зборуваме за лекови, ни го претставуваат специфичниот проблем во кој тие помагаат. Постојат апчиња против наситнка, главоболка, стомак и така...

Познат невролог предупредува: Јаглехидратите се „тивки убијци“ на мозокот

Јаглехидратите ја зголемуваат опасноста од деменција, депресија епилепсија и главоболка, вели американски невролог во изјава за британскиот весник „Дејли мејл“. Д-р Дејвид Перлмутер препорачува консумирање...

Се шири епидемија на бурулски чир: “Болеста го јаде човечкото месо и луѓето ги...

Лекарите во Австралија повикале итни истражувања за да одговорат на прашањето зошто чирот кој го јаде човечкото месо станал "епидемија која се повеќе се...

Американска манекенката ја открила формулата со која за 30 дена го исчистила лицето од...

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред...

Некогашната манекенка го редизајнирала меѓуножјето за да има поинтензивни оргазми

Некогашната манекенка и мајка на две деца, 26 годишната Јазмин Оукхело откри дека отишла на третман за редизајнирање на нејзината вагина. "Сакам да имам...

Направете го ова! Резултатот е неверојатен

Се што треба да направите е да пресечете еден лимон на четири дела да го ставите во чинија и да го посолите па да...

Жан Митрев: Рецепт за лекување од рак, штити од инфаркт

Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, претпазува од инфаркт, и...

Ја убива желбата за благо, алкохол и цигари – решението е една билка

Го намалува апетитот за благо, за алкохол и цигари и помага за многу болести. Билката стевија е навистина корисна, а може да ја одгледувате...

Дури 97 отсто болни од рак го имале овој здравствен проблем предходно

Дали страдате од дегенеративни болести? Дали ви кажале дека “сѐ тоа е само во вашата глава”? Тоа можеби и не е толку далеку од вистината...

ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СРЦЕВ УДАР: Вашето тело ќе ве предупреди со овие 8 сигнали

Превенцијата е подобра од лекувањето. Ова едноставно правило се однесува на било која болест и е особено значајно кога симптомите не се соодветно препознаени. Ние...

НАЈНОВИ