Диета на Д-р Жан Митрев: За 19 дена до неверојатни 15 килограми помалку

ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА од болница-Кардиологија) Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница,...

Имате вакви ситни црвени акни по телото: Еве што значат и зошто се опасни...

Овие израстоци, акни како и да ги наречете, имаат своја причина во организмот, а тоа е ден облик на интолеранција на глутен. Имено, не го вари...

Јадете зелка секојдневно? Еве што може да ви се случи

Зелката зазема водечко место на листата најздрави намирници. Содржината на витамин Ц и сулфур во зелката ги отстранува отровите кои се главни причинители за кожни...

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури...

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете...

Снимка која го запрепасти цел свет, не само бремените! (Видео)

Бебе чија мајка пушела, го покривале лицето и ја мрдале устата. Истражувачи од двата универзитета Дархам и Ланчестер, се здружиле детално да ги испитат и...

ТИВОК УБИЕЦ: Повеќето жени го носат на својата рака, а не знаат колку е...

Одри Коп од Филаделфија забележа голем оток на нејзината рака, поради кој мораше итно да се оперира. Излезе дека добила сериозна инфекција поради стегач за...

Спас за пушачите: Две намирници ги враќаат белите дробови во живот , но само...

Белите дробови е деликатен орган и поради тоа  ракот на белите дробови е многу пеколна болест. Меѓутоа, нвоото истражување тврди дека постои начин да ја...

Спасете си го срцето: 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на...

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја...

Познатиот кардиолог ја откри диетата – ќе изгубите 10 кг. и ќе ги исчистите...

Со дебелината доаѓаат и болестите. Голема е веројатноста дека млади ќе добиете страшни тегоби, дијабетис, срцев или мозочен удар, доколку сте дебели. За да бидете...

Мислела дека се здебелува, а во неа растело чудо од 30 килограми: Лекарите останале...

Дваесетичетири годишна девојка од Мексико на стомакот имала тумор тежок колку десет новородени бебиња, со дијаметар од половина метар и обем од 157 сантиметри. Туморот...

Исфрлила само една намирница од исхраната, а не е леб – по два месеци...

Дали сте знаеле дека лажица масло содржи 120 калории? Една шолја тогаш треба да има околу 2000 калории. А, сега сетете се колку масло...

Избркајте ги комарците од собата со помош на ова овошје

Oва овошје, освен тоа што има широка намена за подобрување на здравјето и најмногу се консумира при настинка, може да ви помогне и во...

Колку заби сте изгубиле досега? – Тоа кажува колку долго ќе живее

Број на забите кои сме ги изгубиле може да биде добар показател за предвидување на должината на животот. Според една студија луѓето што ги имале...

НАЈНОВИ