Го нарекуваат чудо од природата: Напиток кој го разложува каменот во бубрег и го...

Истражувањата покажуваат дека на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото ќе му создаде камења во бубрезите, кои, кога поминуваат низ уринарниот...

Ако сте нулта крвна група мора да внимавате – работи кои ќе ви го...

Доколку припаѓате на нулта крвна група, вашето генетско наследство Ви нуди можност да бидете силни, продуктивни, да имате долг живот и да бидете оптимисти. Луѓето...

На сите им покажа точно: Држете 60 секунди лажица на јазик и дознајте дали...

Наједноставен начин да проверете дали сте здрави, е да земете кажица и да ја ставите на јазик.  Држете ја само една минута. Ако вашата лажичка е...

Домашен спреј за прашина – Ќе заборавите кога последен пат сте бришеле

Колку и да чистиме често, многумина од нас имаат проблем со прашината која постојано се собира на мебелот и предметите. Даваме пари за скапи препарати. Дел...

Бојата на очите може да открие дали имате некоја болест

Очите се огледало на душата, но дали знаевте дека можат да бидат и показател за вашето здравје? Се испоставува дека докторите можат да го...

Магдонос и сода бикарбона – Здравје, витко тело и намален холестерол за месец

Овој чај некои лекари го препорачуваат на пациентите кои патат од висок холестерол. Чај за здравје и топење килограми.  Еве како да го направите: СОСТОЈКИ: 2 л...

Четири лажици дневно и ракот исчезнува – познат руски научник го открива најмоќниот лек

Според рускиот научник, постои домашен лек кој го лекува ракот. Рецептот на рускиот научник, професорот Христо Мермерски, многумина го претставуваат како револуционарен лек, со кој...

За 3 дена ќе имате рамен стомак

Овој рецепт за оброк се јаде само три дена, но чини вистинско чудо на стомакот одвнатре и однадвор. Трикот е о тоа што оваа...

Диета на Д-р Жан Митрев: За 19 дена до неверојатни 15 килограми помалку

ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА од болница-Кардиологија) Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница,...

Додајте го овој зачин во шолја јогурт – килограмите ќе се топат

Циметот се препорачува на лица кои имаат проблеми со вишокот килограми, го регулира нивото на шеќер во крвта, и помага за да се одржи...

Како да ја запрете тахикардијата за помалку од една минута?

Многумина од нас го знаат чувствто кога срцето одеднаш забрзано ќе почне да ни бие. Денес ви нудиме две едноставни, но ефективни методи кои...

Внимавајте: Ако ја фарбате косата повеќе од 6 пати годишно ви се заканува ризик...

Оваа болест се однесува на илјадници животи, па затоа на време размислете на превенција. Поради оваа причина, жените не треба да ја фарбаат косата повеќе...

НАЈНОВИ