Ако првата бројка е 8, никако не јадете!Еве што се откриваат лепенките на овошјето...

Многумина луѓене обрнуваат внимание на лепенките на кората од овошјето, туку инстиктивно ги вади пред јадење. Дури и кога ќе ги забележат, ретко кој...

5 причини зошто наутро би требало да се туширате со ладна вода!

Студен туш наутро? Можеби не ви звучи многу примамливо? По овие 5 причини сигурно ќе го промените вашето мислење. 1. Подобро е и од кофеинот Дури...

Како да се исончате без солариуми и без изложување на сонце?

После повеќе од 10 години истражување, научниците пронашле супстанца која продира во кожата и ја прави исончана без изложеност на сонце, со што се...

Чудотворната диета со вино на Викторија Бекам

Можат ли долговечноста, доброто здравје и виткоста да се припишат на умереното конзумирање на вино, начинот на исхрана или начинот на живот? Нутриционистичкиот прирачник ,,Винска...

Медитација: 9 причини да почнете да медитирате веднаш!

Со оглед на тоа дека јогата и медитацијата станаа вистински тренд последниве неколку години, а општо познато е дека луѓето многу полесно прифаќаат работи...

ДОКТОР ОБЕЛОДЕНУВА: РАКОТ СЕ ЛЕКУВА ЗА 2 ДО16 НЕДЕЛИ

Ракот сега може да биде излечен, вели д-р Леон Колдвел. Ова е многу важен филм за секој, тој мора да се види. Ракот се лекува....

Во мода е ВИОЛЕТОВА храна: Еве зошто…

Моментално, во мода е виолетовата. Се прашувате зошто? Затоа што стручните лица тврдат дека виолетовите продукти се исклучително здрави, бидејќи содржат антоцијанин, кој на...

3 брзи и ефикасни совети за отстранување подочници

Ви нудиме 3 иновативни начини да ги отстраните несаканите подочници и да го започнете денот во најдобро светло. Чај Црниот и зелениот чај содржат кофеин кој...

ОВА ТРЕБА ДА ГО НАПРАВИТЕ ЗА ДА НЕМАТЕ ВАГИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ

Гениталните органи се белег на жената со огромно значење и секоја жена мора да се грижи за нивното здравје. Како што старее жената, со...

НЕ МОЖЕТЕ ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ УТРОТО БЕЗ КАФЕ И ЦИГАРИ: Кога ќе го прочитате...

Ако прашате пушач од што попрво би се откажал, кафето или цигарите сигурно наместо одговор ќе добиете само лош поглед. Многу се прашуваат зошто кафето...

Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,...

5 митови за влакната околу интимната зона на жената – влакна служат како тампон

За многу жени влакната околу интимната област, која обично се покрива со бикини е проблем што треба да се справи со секој месец. Отстранувањето...

Најдобри утрински грицки (доколку сакате да ослабнете)

Времето помеѓу појадокот и ручекот ни изгледа долго особено кога сме на работното место. Во случај на глад, нутриционистите советуваат дека најдобро е да...

НАЈНОВИ