Со оваа здрава диета ќе ослабете 14 килограми за две недели

ЛЕЌА Дали знаевте дека е многу здрава и корисна намирница која треба редовно да ја вклучите во вашата диета? Веќе одамна се познати нејзините лековити...

Бидете внимателни: Овие намирници никогаш не ги замрзнувајте

Вакумираната храна, готвените јајца, пудинг, кисела павлака – се некои од намирниците кои не треба да ги замрзнувате. Готвени тестенини Замрзнувањето ќе го уништи нивниот вкус...

ЗБОГУМ ЗАБАРИ: Пристигаат пилули против кариес!

Стоматолозите тврдат дека дошле до откритие кои би ни овозможило револуционерни таблети кои ќе ги користиме за превенција за пропаѓање на забите и појавата...

Ставала една лажичка кокосово масло во кафето секое утро и по 20 дена се...

Покрај тоа што има многу убав вклус, кокосовото масло има и повеќекратно благотворно дејство на здравјето и изгледот: ја јакне косата, кожата ја прави...

Витамин кој што е неопходен на пенисот

Ниското ниво на одредени витамини може да предизвика ерективни проблеми и со тоа значително да влијае врз вашиот сексуален живот. Неодамнешно истражување објавено во...

Најдобриот лек за намалување на триглицериди и холестерол

Овој природен лек за холестерол и триглицериди им се препорачува на сите кои веќе долго имаат проблем со вишокот маснотии во крв, но и...

Ако мислите дека пиете нешто здраво згрешите!!!

Овошните сокови не се толку здрави, но откако ќе видите како се произведува овошен сок во фабрика во една арапска земја, ќе размислите два...

Жан Митрев открива чудесен рецепт кој го прочистува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот ораганизам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од...

НА КАРДИОЛОГИЈА СТЕНТИРАН ПРВИОТ ПАЦИЕНТ ВО СВЕТОТ СО НОВА АПАРАТУРА, ПРОШИРЕНА КАРОТИДАТА ЗА ДА...

Првиот пациент кому му е ставен стент на каротида со новиот систем „неурогард“, кој го разви компанијата „Контего медикал“ од Јужна Каролина, е 65...

Вежба за нозе: Послаби бутови за само една седмица!

Доколку се уште се мачите да ги облечете своите омилени фармерки или пак се подготвувате за долго очекуваниот летен одмор кога ќе треба да...

Куба произведе вакцина против Рак за народни цени, излечени 100 илјади, Меѓу нив и...

Ракот веќе одамна не е само болест, но се претвори во една од најпрофитабилните бизнис индустрии – тоа сите го знаеме! Фармацевтските корпорации, болниците,...

Резултатот на овие две состојќи ги зачуди и докторите

Постојат милиони луѓе кои се загрижени за нивната килажа, посебно жени, кои сонуваат за брзо слабеење и без многу напор за губење на тежина. Сепак...

Од ова месо се добива рак!

Конзумирањето на месо веќе подолго време се поврзува со ракот, а истражувачите од Универзитетот во Невада конечно го открија генот што го предизвикува тоа. Генот,...

НАЈНОВИ