Одлична вест: За време на бременоста, слободно јадете црно чоколадо

Еве една одлична вест за сите бремени дами! Канадските научници утврдиле дека умереното консумирање црно чоколадо (умерено значи 30 г на ден!) за време на бременоста,...

Трикови за брзо станување наутро

Имате проблем со станувањето во раните утрински часови? Тешко ви е да се разбудите и да почнете со своите дневни активности? Постојат неколку начини...

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција...

Одберете здрава, слатка и сочна лубеница: Следете ги овие чекори и никогаш нема да...

Летото го сакаме и поради лубениците. Изборот секоја година е голем. Еве како да одберете паметно! Колку пати сте дошле дома, сте ја пресекле лубеницата...

Едноставен рецепт со шеќер за отстранување на стриите засекогаш!

За да ги отстраните непријатните стрии од вашето тело испробајте го овој едноставен и ефтин рецепт кој се приготваува за неколку минути, а благодарение...

Тајна состојка што ќе ви помогне да ослабнете

Слабеењето не е лесно, но според новите истражувања на годишниот состанок на организацијата „The Obesity Society“, протеините можат да ви помогнат, особено ако ги...

НАЈНОВИ