Нутри диета: Како да ослабнете до 10 kg за 13 дена

Диетата трае 13 дена и за тоа време можете да ослабнете од 8 до 10 килограми. Станува збор за балансирана диета и е честа...

Ја фрламе без да знаеме дека е најдобар лек за синуси – Користете ја...

Сите го лупиме овошјето, потоа ја фрламе кората, а не сфаќаме колку голема грешка правиме со тоа.Знаеме дека е корисна кората од портокалот која...

Студен бран во Македонија – спасете се од настинките со оваа евтина смеса која...

Доаѓа леден бран и многу снег. Ако сакате да се заштитите од настинки и грип, се што ви треба е оваа смеса која се...

Крвната група ја одредува вашата личност: Интелигентни, духовити или депресивни?

Уште од седумдесетите години на претходниот век, Јапонците тврдат дека крвната група има големо влијание на нашата личност. Што открива вашата крвна група за вас? А Овие...

Овие се највалканите места во вашата кујна?

Резултатите од најновите истражувања ќе ве шокираат – кујнските сунѓери и крпи, како и кујнските работни маси се најголем извор на бактерии и габи. При...

Дали можат кучињата да го заразат човекот со грип и обратно?

Оваа сезона како и секоја претходна, грипот заде замав, а луѓето се во паника бидејќи се забележани случаеви и зарази на животни со истиот...

Што значи недостигот на магнезиум за организмот

Магнезиумот е минерал што учествува во активноста на околу 300 ензими во организмот, а неговите најважни функции се: Минерализација на коските. Пренос на нервните сигнали. Регулирање на...

До зачинот е: Ослабел 45 килограми само со оваа состојка!

Покрај тоа што потикнува будност на организмот, доколку додадете една состојка во кафето е вистински еликсир за слабеење. Мултимилионерот Дејв Аспреј открил дека со помош...

Направи сам: Антибактериска вода за плакнење уста

Иако се ефикасни, сепак, често антибактериските течности за плакнење на устата имаат превисоки цени. Со оглед на тоа што се и до три пати (а...

Доктор од Италија: Сите го имате дома лекот против рак!

Докторот онтолог Тулио Симончини е оној што откри дека евтината и притстапна нетоксична сода бикарбона лечи рак и тумор. Заради ова тој беше прогласен...

СИТЕ ВИЕ КОИ ГИ НОСИТЕ МОБИЛНИТЕ СО ВАС ВО WC, ПРЕСТАНЕТЕ ВЕДНАШ: Еве зошто...

Сигурно барем еднаш во животот сте седеле на WC шолјата и сте гледале во мобилнот телефон. Според разни анкети, 92 проценти од луѓето во...

Полжав во сирење, бубашваби и молци во леб…

Полжав во сирење, бубашваби и молци во леб, догорче од цигара во ќесичка сончоглед, црв во леб… Чести се ваквите слики на потрошувачите кои...

Најдобaр чистaч на крвта: Храна која го „топи“ холестеролот

Конзумирањето на само 100 грама печурки на ден за само една недела го намалува холестеролот за 12 отсто, покажа научно истражување. Во исто време, групата...

НАЈНОВИ