7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

ЖИВОТ

Руски доктор открил тајна за детски имунитет: „Не ги лекувајте со чудотворни лекови, туку...

Многу родители веруваат дека постои лек кој на чудотворен начин може да влијае на зајакнувањето на имунитетот кај децата, меѓутоа, еве што советува Јевгениј...

На што го троши богатството Бил Гејтс

Богатството на еден од основачите на Мајкрософт, Бил Гејтс, е проценето на 89 милијарди американски долари, што го прави еден од најбогатите луѓе на...

ФОТО: Сите мислеа дека младата манекенка починала поради многу работа, а потоа стигнаа шокантни...

Руската девојка која почина бидејќи „работела огромен број на прекувремени часови“ како модел во Кина, можеби сепак не умрела од премногу работа. Според некои нови...

Интервју со Бариш Ардуч: Едвај чекам да имам деца

Познатиот турски актер Бариш Ардуч во најновиот број на магазинот „Хелоу“ зборува за приватниот живот, за новиот филм, за љубовта, за односот со Елчин,...

За плата од 500 до 700 евра месечно би се вратиле иселениците во Македонија

Ова го покажа научното истражување во рамки на проектот „Јас сакам да се вратам“ што го реализираа невладините „Надеж“ од М. Каменица, „Амброзија“ од...

За влез кај матичен лекар да се плаќа 30 денари

Капитација од 65 денари и пациентот да плаќа манипулативен трошок за влез кај матичен од најмалку 30 денари. Ова го бара Здружението на приватни лекари...

ВИДЕО: Овој човек два пати го победил ракот со оваа природна напивка

Божо Којовиќ од село Горица во Босна одлучил да не се предава, иако лекарите му давале малку шанси да преживее. Тој по десет години борба...

Страшна исповед: Жените немаат менструација, а силувањето е секојдневие во војска

Поранешна жена војник од војската на Северна Кореја, четврта најголема на светот, вели дека животот во војска е толку тежок што жените набрзо ја...

Ратко Младиќ е осуден на доживотна казна затвор

Судскиот совет на Хашкиот трибунал денеска го осуди командантот на силите на босанските Срби, генерал Ратко Младиќ на казна доживотен затвор. Станува збор за првостепена...

Тито и верувал на оваа жена повеќе од Јованка: Кај нејзе го криел богатството,...

Јосип Броз Тито партиското богатство го криел кај една Загрепчанка. Личноста од најголема доверба на тогашното раководство на Комунистичката партија била богатата Криста Ѓорѓевиќ...

Карлеуша нападната во Истанбул

Јелена Карлеуша доживеа вистински шок, кога во Истанбул двајца мажи ја нападнаа и го истуркаа нејзиниот автомобил од патот, пишуваат турските медиуми. Српската поп ѕвезда...

Маjчина молитва: Овие зборови секоја мајка треба да ги знае за доброто на своите...

Со овоие зборови треба да се молите за своите деца: Господе, бессмртен, од кого излегува добро и благослов, целосно се молам за децата кои ми...

Снимила огромна црна мечка како ја руши ограда околу неа – не ни насетувала...

Малку е утешно кога знаеме дека и мечките чувствуваат голема болка кога добиваат удар  „ таму доле“. Мечката од следново видео е доказ  дека  удар...

НАЈНОВИ