„Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Грчките специјални единици за справување со катастрофи ги пронашле Калина и Александар во саботата вечер, во 22 часот, на 10 февруари и се обиделе...

Потресна исповед на Даниела од Лексовац која го победила ракот: бев неподвижна, луѓето бегаа...

Имала само 11 години, петки во дневникот, а на повидок имала сјајна спортска кариера, кога на рутинскиот преглед и било отикриено дека има акутна...

Детето секој ден им доаѓало дома со плачење па одлучиле да проверат што се...

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен. Тие одлучиле да побараат од училиштето да...

Средба со бела ајкула

Благодарение на GoPro камерата и својата подводна пушка, нуркачот успеал да мине без повреди и целата средба да ја сними и сподели со светот. Ниту...

Приказната за баба Анастасија, која ги сакала книгите

Старата баба Анастасија цели 15 години го посетува делот за книги во самопослугата. За сето тоа време таа не купила ниту една книга, туку...

Среде настап на ЗОИ и се скина фустанот, но цел свет зборува за тоа...

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри кои се одржуваат оваа година во Пјонгчанг. Но, нејзиниот сон бил уништен...

(ФОТО) Ова е последната фотографија што ја направила Калина Велевска на Кајмакчалан

Анализата и извештајот за зимското искачување на Кајмакчалан 2018-та на ФПСМ е полн со пропусти, недоречености и содржи низа контроверзии, кои сигурно треба да...

Спасил бебе од пожар: 17 години подоцна овој пожарникар добил повик кој не го...

Како пожарникар спасил многу луѓе во својот живот, но едно лице посебно му останало во сеќавање. Во овој случај, тоа е пензионираниот пожарникар Мајк. Далечната...

Зоолошка во која луѓето се во кафез, а животните шетаат слободно! (ГАЛЕРИЈА)

Во зоолошката Lehe Ledu Wildlife во Кина, туристите се оние кои се затворени во кафез, додека животните шетаат наоколу слободно. Доколку ја сакате дивината и сакате...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО:Дадилка од пеколот тепа бебе! (ВИДЕО)

Оваа шокантна снимка покажува дадилка која што му удира шамар на мало бебе, му го стиска носот за да го сопре дишењето и го...

Тепачката која го потресе Балканот доби епилог- позната причината зошто се тепале средношколките (ВИДЕО)

Тепачката во Сплит, која ја потресе Хрватска и регионот, доби епилог. Средношколките сепак не добија иста казна за крвавата тепачка. Едната на возраст од 16...

Mу починал синот, но без да каже на никого го одигра цел меч!

Животот на голманот Ал Ахмед од Ирак му приреди вистинска драма кога во четвртокот му почина синот, но тој стисна заби и не им...

Аеродром на масоните во Денвер со писти како кукест крст и подземни тунели (ВИДЕО)

Замислете, по излегувањето од авионот, во ходниците да ве дочекаат деца од Аушвиц, маскирани војници со гас-маски, слики од психотични хорор-филмови и големи сини...

НАЈНОВИ