(ВИДЕО)Купиле стар кревет, а она што го пронашле внатре е неверојатно

Кога купувате нешто на старо, земате нешто многу непроверено. Не можете да бидете сосем сигурни што ќе добиете. Може да најдете одлична маица или...

Починала од главоболка по само два дена – затоа обрнете внимание на следниве симптоми

Некои приказни се едноставно тажни и често туѓите искуства ги прифаќаме како предупредување. Случајот со Шарлот од Северна Каролина уште од малечка пателаод мигрена...

Ја обожава цел Балкан, а со години криела дека боледува од тешка болест

Пред неколку години популарната пејачка Даниела Мартиновиќ по редовниот преглед, лекарите одлучиле да ја задржат на одделението неврологија. Оттогаш животот на младата и секогаш...

Нов пресврт за убиената Јелена: Семејството на Зоран ќе лежи 40 години затвор?

Семејството на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена, не мора да сведочи за убиството, но им се закануваат 40. години затвор ако се докаже...

Го изгубила венчалниот прстен во океанот а потоа…

Жената раскажа како нејзиниот сопруг конечно го нашол изгубениот венчален прстен и тоа десет години откако го изгубила во океанот. 33 годишната Алана Милан и...

ВИДЕО: Донациите за Тео и Тони пристигнуваат, но уште се без тоалет и струја

По објавената сторија на А1он за близнаците Тео и Тони кои се напуштени од родителите и живеат со своите баба и дедо, голем број...

Вознемирувачко: Бебе плачеше во текот на крштевката, па попот толку се изнервира што направи...

На интернет се појави видео на кое се гледа како свештеник на бебе во текот на крштевањето му става рака преку устата за да...

Тажната македонска реалност: Младите се навлечени на казино, коцка и обложувалници

13,6 проценти од учениците изјавиле дека се коцкале за пари во изминатата година, каде најчесто или 16,2 процени станува збор за кладење во спортска...

Се развел бидејќи жена му се бањала еднаш годишно

Мао Чен од Тајван поднел барање за развод зашто жена му Лин се капела еднаш годишно. Во барањето за развод напишал дека чувствува психичко...

5 нешта кои се задолжителни во машката торба за вежбање

Вежбањето е тешко само по себе. Треба да најдете време во вашиот распоред, да бидете упорни и да не се откажувате, и да се...

Искуство на Македонки кои работат како стјуардеси – колку е побела кожата, толку е...

Во последните неколку години, растечки тренд е се повеќе Македонки, а и Македонци да одат на работа како стјуардеси. Тоа за многу од нив...

Радикална промена: Девојката врколак го избричила лицето и прв пат покажала како всушност изгледа

Девојката која во 2010-тата година влегла во Гинисовата книга на рекорди како "највлакнеста личност на светот", на социјалните мрежи објавила интересна фотографија и покажала...

Обид за убиство на српската фолк ѕвезда Рада Манојловиќ во Мајами

Српската фолк-ѕвезда Рада Манојловиќ преживеала обид за убиство во Америка. Под нејзиното возило била поставена бомба додека настапувала во дискотека во Мајами. Полицијата го...

НАЈНОВИ