Дали љубовта треба да се вербализира или само очите ќе зборуваат?

„И понатаму ме фасцинираш и ме инспирираш. Влијаеш на мене да бидам подобар. Ти си предмет на моите желби и главна причина за моето...

5 нешта кои се задолжителни во машката торба за вежбање

Вежбањето е тешко само по себе. Треба да најдете време во вашиот распоред, да бидете упорни и да не се откажувате, и да се...

Зашто на жените им е потребен повеќе сон од мажите?

Во просек, на жените им е потребно 20 минути повеќе сон од мажите. Според истражувањата, на жените им е потребно повеќе сон бидејќи нивниот...

Северина: Изгубив едно дете, нема да го изгубам и ова! (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина Коик завчера вечер гостувала на РТЛ и за хрватските медиуми зборувала за борбата за старателство над синот Александар, пишува српски „Курир“. –...

Најбогатите жени на светот

Business Insider неодамна објави листа на 50 најбогати луѓе на земјата, истражување кое го спровела компанијата Wealth-X. Од 50те милјардери објавени на листата, само 8 %...

5 нешта што се менуваат со стапувањето во брак

Многу девојки се пресреќни поради свадбените ѕвона и сметаат дека бракот е конечната цел на една врска. Сепак, никој не размислува за тоа на...

Крис Браун: Ја претепав Ријана, бидејќи дозна дека ја изневерив

Американскиот пејач Крис Браун (28) снимил документарец во којшто објаснил зошто пред осум години по доделувањето на наградите „Греми“ ја претепал тогашната девојка Ријана...

6 слатки игри на бебето во стомакот

Бременоста е време кога имате многу работа: треба да ја уредите детската соба, да вежбате дишење за породувањето и психички да се подготвите за...

Тајните на францускиот начин на исхрана

Француската кујна се смета за една од најдобрите во Европа. Освен оригиналните рецепти, Французите имаат уште неколку тајни околу исхраната. Локален сезонски производ – најдобар...

Објавени фотографиите од ќерките на Путин

Ако нечиј приватен живот е обвиткан со велот на тајната, тогаш тоа е животот на Владимир Путин, првиот човек на Русија и поранешен КГБ...

Никој не успеал прекуноќ

Филип Симески неодамна дипломира на програмата за машинско инженерство при Брауновиот универзитет во САД. Аплицирал на некои од најдобрите програми за машинско инженерство во...

4 особини кои ги оддаваат несигурните личности

Постојат одредени личности, поред кои е доволно да поминете само неколку минути и ќе почнете да се чувствувате лошо, како да не е во...

НАЈНОВИ