Нова вирална игра за малку ќе завршела трагично по животот на дете

Нова вирална игра за малку ќе завршела трагично по животот на дете на училишна возраст, шткако проголтал магнетни топчиња. Дванаесетгодишниот Фреди вебстер од Јоркшир морал...

Калина и Александар погребани во Скопје

Денеска на скопските гробишта се погребани посмртните останки на Калина Велеска и Александар Миноски, двајцата планинари кои трагично настрадаа на врвот Кајмакчалан минатиот викенд,...

На сопругот му „наместила“ малолетничка, но останала шокирана кога видела што направил! (ВИДЕО)

Жена на својот сопруг му наместила заводничка која му пристапила додека ги хранел патките во паркот. Девојката лажела дека сеуште не е полнолетна, што...

Како македонски камионџија се справува со германска полиција: Тој му вика имаш лоши гуми,...

Како сакате речете човекот успешно се извлече и со сигурност избегна ригорозна германска казна. Целата случка притоа одела на една германска ТВ емисија. Полицаецот му...

Бизарна реалност за девојките од Red Light District: “Уринираа на нас, нè исмеваа и...

23 часот пред полноќ, две момчиња се приближуваат кон еден од излозите на најпознатиот секс кварт на светот. На излогот се "изложени" девојки во...

Со денови слушале плачење кое доаѓало од под бетонот …

Посетители на Културниот сентар во Ареса во Бразил со денови слушале плачење кое доаѓало од под бетонот, па решиле да проверат за што се...

Ова е БАКНЕЖОТ НА СМРТТА…

Навистина е опасно да го направите ова со кобра, која во секој момент може да ве усмрти... затоа се вика БАКНЕЖОТ НА СМРТТА... https://www.facebook.com/likeWrld/videos/249944382080756/

Отишла да го види својот татко ама не очекувала да и се случи ова

Кристин Џонсон сакала на својата ќерка да и ја исполни роденденската желба, па дозволиле таа да офарба неколку праменчиња од својата коса. Но, викендот кога...

Топењето на мразот во Гренланд е закана за човештвото

 Најновите светски податоци покажуваат дека топењето на мразот на Гренланд и на Антарктикот го забрзуваат растот на нивото на морињата. Растот на нивото на морињата...

Вистинска приказна од еден таксист во Скопје: Немав појма дека жена може толку да...

– До каде? – До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? – Да, јас сум… – пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од 30...

Од маструбација умираат 100 германци годишно!

Луѓето сакаат чуство на немоќ а ги возбудува потенцијална опасност. Новата студија открива бизарни начини на кои луѓето си го завршуваат животот обидувајќи се да...

Порно ѕвезди го снимија најжешкиот музички спот (ВИДЕО)

Висое записот за „Call on me" е дефинитивно еден од најпознатите музички спотови на сите времиња. Веруваме дека веднаш ви текна за која песна се...

Носела корсет 23 часа дневно, погледнете го резултатот!

39 годишната Дијана Ринго одлучила да се врати во форма после пораѓајот. Американката после третиот пораѓај ги изгубила своите бујни облини, па бидејќи била...

НАЈНОВИ