vesti24.mk

Category : КУЈНА

ЗАБАВА КУЈНА

КРАЈ НА КОШМАРОТ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА: Само следете го овој трик!

admin
Кога станува збор за миење садови, честопати имаме голема главоболка од покрупните, како што се големите тенџериња и тави, особено кога во нив гори храна....
ЗАБАВА КУЈНА

Мислите дека е многу чист и секој ден го користите, а тој е највалканата работа во домот

admin
Иако звучи неверојатно, највалкана работа во куќата е кујнскиот сунѓер, тој е повалкан и од даската на тоалетната школка и кантата за отпадоци, покажа истражување...
ЗАБАВА КУЈНА

НИКАКО НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ВО ОВАА ПРОСТОРИЈА: Ако овие 5 работи ви се во кујната, веднаш да ги тргнете – ризични се по здравјето

admin
Кујната е главното место во куќата, нејзиното срце, нејзината душа. Затоа е клучно да не чуваме некои работи во оваа просторија, бидејќи тие можат да...
ЗАБАВА КУЈНА

Секој би посакал да ги има, а не сме знаеле ни дека постојат: 12 практични алатки за во кујна (ВИДЕО)

admin
Иновативноста на дизајнерите нема крај, а токму благодарение на нивната креативност, денес имаме генијални алатки создадени да ни го олеснат секојдневието. Следното видео пак, ни...
ЗАБАВА КУЈНА

Ја чувате кујнската крпа на рачката од шпоретот? Еве зошто правите голема грешка

admin
Многу луѓе имаат навика кујнската крпа да ја чуваат на рачката од рерната. Оваа постапка е многу погрешна. Причината е едноставна, рачката е едно од...
ЗАБАВА КУЈНА

По овој пекол тие нема да стапнат во куната: Сакаа да подготват нешто вкусно, но наместо тоа шпоретот им експлодираше (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

admin
На Твитер се појави видео кое речиси нема кој подзина откако го изгледа, а истата реакција ќе ја имате и вие. Станува збор за видео...
ЖИВОТ КУЈНА

Цел живот јајце на око пржите погрешно: Еве како го прават тоа светските готвачи (ВИДЕО)

admin
Јајце на око вообичаено е една од првите нешта што ги учиме да ги подготвиме во кујната. Но, ова може да ви ги промени погледите...
ЗАБАВА КУЈНА

Се издава стан во центарот на Сент Луис, но овој детаљ ги згрози сите: Нема да верувате што има во кујната (ФОТО)

admin
Фотографиите од стан во државата Мисури последниве денови се шират на социјалните мрежи, но изгледа дека бизарниот распоред на мебел ги згрозите сите. Цената е...
КУЈНА

Видео: Цел живот погрешно сте пржеле јајца – погледнете како се пржат правилно

admin
Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е препржено ...
КУЈНА СВЕТ

„Политико“: Белгијците јадат најмногу, Литванците пијат најмногу

Ferad Aruc
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа анализата на „Политико“. Во...