vesti24.mk

Category : МОДА

ЗАБАВА МОДА

Во мода го враќа ГУЧИ, а трендсетерките веќе го присвоија: Ова есенско винтиџ парче може да го најдете и во гардеробите на баба (и дедо)!

admin
Сите знаеме дека ретро модната сезона толку често носи стари трендови, понекогаш дури и долго заборавени, „напуштени“ во осумдесеттите и деведесеттите години. Сепак, понекогаш старомодниот...
ЗАБАВА МОДА

ФОТО: Шест бои кои ќе бидат вистински моден погодок оваа година

admin
Додека некои бои се вонвременски како црната, црвената и белата други многу лесно излегуваат од мода. Стилистите и дизајнерите често играат со разни нијанси, па...
ЗАБАВА МОДА

ФОТО: Корона мода, блузони со маска

admin
Пандемијата на коронавирусот, меѓу другото, влијае и на модната индустрија. Последниве неколку месеци, видовме бројни брендови кои излегоа со уникатни дизајнерски маски… Најновиот моден тренд...
ЗАБАВА МОДА

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

admin
Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на...
ЗАБАВА МОДА

Збогум за големиот женски проблем: Оваа чанта свети во темница, дамите воодушевени

admin
Дизајнерите на женските чанти секогаш пред себе имаат тешка задача бидејќи мора да создадат нешто кое ќе изгледа убаво, но воедно ќе биде и функционално....
ЗАБАВА МОДА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие четири хороскопски знаци имаат чувство за стил

admin
Кога ќе погледнете некои луѓе, веднаш помислувате дека се родени со добар вкус. Секоја нивна дневна комбинација изгледа совршено, а нивните домови можат да красат...
ЖИВОТ ЗАБАВА МОДА

Секс-Бомба: Има 30 години, а во животот била само со еден маж

Ferad Aruc
Кога помислувате на ангелите на Викторија, ретко на кого му проаѓа низ глава дека убавиците кои се заштитни лица на оваа куќа се всушност фамилијарни...
ЖИВОТ ЗАБАВА МОДА

Познатата манекенка прошетала на црвениот тепих со Донатела Версаче

Ferad Aruc
Манекенката Ирина Шајк вчеравечер се појавила во Берлин на доделување на наградата “Маж на годината” во организација на списанието “GQ”. Убавата Русинка прошетала на црвениот...
ЗАБАВА МОДА

Нова чудна мода за оваа зима: Би го ставиле ли ова на вашиот нос? (ФОТО)

admin
Како да го покриете носот, најизложениот дел од телото што постојано ви е смрзнат на минусните температури?  Изгледа дека оваа компанија од Велика Британија го...
ЖИВОТ МОДА

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Ferad Aruc
Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на...
МОДА

Новата фризура на Дуа Липа ќе биде хит и есенва!

Ferad Aruc
Кратката боб фризура летово беше во фокусот на вниманието. Дуа Липа веројатно е една од ИТ девојките која придонесе за уште поголема популарност на оваа...
Uncategorized МОДА

Нема како неа, Ким Кардашијан повторно со бесмислена модна комбинација

admin
Од Ким Кардашијан веќе се навикнавме да гледаме буквално сè, почнувајќи од нејзините чудни модни комбинации, но овој пат повторно се надмина себе. Папараците ја...
Uncategorized ЗАБАВА МОДА

Манекенката гордо ги покажала витките нозе и бујното деколте

admin
Кога ќе помислиме на најпознатите светски манекенки и модели, едно од првите имиња кое нѝ паѓа напамет е Кејт Мос. Мос е една од најпознатите...