МВР со видео снимка од спроведената полициска акција

Министерството за внатрешни работи во соработка со ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден спроведе акција на неколку локации во државата, при што беа извршени претреси во домови и други простории, по наредба на Судија на претходна постапка, кај лица осомничени за кривичните дела „Организирање на група и поттикнување на извршување на делата трговија со луѓе, трговија со дете и криумчарење на мигранти“ предвидено и казниво по член 418-в и “Криумчарење на мигранти“ предвидено и казниво по член 418-б од КЗ на Република Македонија.

МВР испрати и видео од спроведената акција.

Погледнете како се одвиваше се:

извор:пресс24

Loading...