Невреме во Хрватска, падна град колку пинг-понг топчиња

Хрватска попладнево ја зафати невреме по бранот на високи температури, при што во некои делови на земјата падна град со големина на пинг-понг.

Во северниот дел на јадранскиот брег и во планинските области имаше дождови и грмотевици.Во Загорје дождот предизвика значителна штета.

Loading...