Нови временски непогоди – Еве какво време не очекува во наредните денови

Времето денес: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северoзападен ветер, кој почнувајќи од северните делови, вдолж Повадарието и источните делови ќе се засилува. Попладне претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на ретки грмежи. УВ=9 Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 40 степени.
Од утре попладне, преку ноќта и за време на викендов ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен северен ветер, претежно во источните и јужните делови од земјава. Дневните температури ќе бидат во опаѓање и во недела и понеделник ќе биде најсвежо со температура која ќе биде под 30-от степен.
извор:сителтв
Loading...