Пожар во Крушево, изгоре куќа

114

Ноќеска, околу 01,00 часот, во Крушево, на ул.„Киро Фетак“, во куќата сопственост на К.В.(54), на првиот кат од засега непознати причини настанал пожар.
Интервенирала екипа на Противпожарна Крушево и истиот го изгаснала. Повредени лица нема, а причината и висината на материјалната штета дополнително ќе бидат утврдени.
извор:сителтв
Loading...