Приватен детектив открива: Кои се најлудите места за изневерување

Велат дека изневерувањето е избор, а  не грешка, констатација со која се согласуваме. Никој не сака да биде изневерен, но и никој не сака да биде ‘фатен’ на дело како изневерува.

На оваа тема, пишува еден австралиски детектив, Лука Атенс, откривајќи го најчудните места за изневерување кои ги сретнал во неговата кариера.

Иако изгледа банално, сите тие места се однапред договорени од прељубниците.

Ако некогаш изневерувале во хотелски соби и во автомобили, денес тоа е променето, пишува Дејли Меил. Се уште постојат луѓе кои ги практикуваат хотелите и мотелите, но во последните години има многу чудни места на кои изневеруваат.

Комбе за достава на леб

„Имаше едно комбе за достава на леб паркирано на левата страна на улицата. Задните врати беа отворено и видов еден пар како од својот автомобил влегува дирекно таму. Оф тоа што можев да видам, тој имаше спуштени панталони, додека жената се уште ја имаше сукњата на себе. Најсмешниот дел беше што жената се уште имаше трошки од леб кога излезе од комбето“.

Во грмушки

Веќе почнав да се сомневам дека мојата клиентка ја замислува прељубата на својот сопруг. Но, последниот обид беше успешен – да, тој на изневеруваше навистина. Го следев во текот на утринскиот џогинг. Се најде со некоја жена неколку улици подолу и продолжија да трчаат заедно. После некое време, кога дојдоа до делот кој беше густо покриен со дрвја и грмушки влегоа внатре и останаа 20-тина минути. Потоа излегоа заедно и се упатија секој во свој правец.

На паркинг на трговски центар сред бел ден

Паркинг беше преполн со колим а стануваше збор за сопруг и сестра на неговата жена. Ги најдов како изневеруваат сред бел ден, на температура од 30 степени. Ги снимив и и ја покажав снимбката на жената. Беше страшно

Јавен тоалет 

Ова е могу често место за изневерување. Скриени се, сигурни, а притоа има и доза спонтаност. Многу од луѓето кои сум ги следел завршиле токму во јавни тоалети.

Инаку Лука Атенс е приватен детектив 21 година и работи во Сиднеј, Автсралија.

Изневерувањето е секогаш тема на интерес на луѓето, посебно кога станува збор за познати личности. Секако, дека никој од нив нема признаено никогаш, но жолтиот печат низ годините има пишувабо за нив.

Мег Рајан и Расел Кроу се наоѓаат на оваа листа. Во 2008 го снимаа заедно филмот Proof of Life, a тогаш на големо се зборуваше за нивната афера бидејќи и двајцата беа во брак.

Мадона и Алекс Родригез во време кога и двајцата беа во брак. Никогап не прозбора ништо за тоа.

Принцезата Дајана и Џејмс Хјуит додека беше во брак со Чарлс.

Џенифер Лопез и Бен фалек за време на снимањето на филмот Гигли, додека таа беше во брак со вториот сопруг, Крис Џад.

Никој од нив никогаш не призна јавно, така што љубовните тајни остануваат меѓу нив.

hybread

Loading...