Се радуваше, делеше совети и тепаше комарци… еве како Роналдо го следеше Суперкупот од клупата за резерви (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо и кога не игра знае да биде во центарот на вниманието, медиумите од Шпанија и во Скопје имаа една камера само за ЦР7

Португалецот иако почна да тренира со полна пареа во саботата, пристигна во Скопје со експедицијата на Реал Мадрид.

Зинедин Зидан на прес конференцијата порача дека играчот е подготвен за настап, но Кристијано Роналдо не беше стартер, и на теренот се појави само во завршните петнаесет минути.

ЦР7 е голема ѕвезда, па медиумите од Шпанија внимателно го следат и на клупата за резерви, и имаа една камера само за него.

Así vivió el partido Cristiano Ronaldo desde el banquillo. #SupercopaDeEuropa. Vía: El Chiringuito TV

Posted by Madridismo – Leyo on Tuesday, August 8, 2017

извор:мкд.мк

Loading...