vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Снимено крадење во скопски ГТЦ (ВИДЕО)

ECA

Утрово купувачка која посетила продавница за чевли во скопски ГТЦ останала брз својот новчаник и мобилен телефон откако била ограбена од непозната жена. Кражбата може јасно да се види на снимката од безбедносните камери, а која оштетената муштерика ја објавила на социјалните мрежи.

– За да не се случи на некој друг! Дали некој ја препознава особата? Денеска во ГТЦ во 11 чсот во дуќан за чевли, таа влегува и краде мобилен и новчаник и ги става под нејзината јакна. Случајот е пријавен во МВР, но секоја информација е добредојдена, пишува оштетената на Фејсбук.

ZA DA NE SE SLUCI NA NEKOJ DRUG!!!Dali nekoj ja prepoznava osobata?! Denes vo GTC vo 11 casot vo dukan za konduri vleguva i krade novcanik I telefon, (gi stava pod nejzinata jakna) Slucajot e prijaven vo MVR, no sekoja informacija e dobredojdena.Vi blagodaram.

Posted by Snezana HadziPaunova on Friday, 16 November 2018

Loading...

Related posts