vesti24.mk

Category : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гигантот „Сони“ најави компанија за електрични автомобили

admin
Електронскиот гигант „Сони“ го претстави новиот прототип на својот електричен автомобил „Вижн С“ и го најави создавањето компанија која ќе ги истражува можностите за влез...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Раст од 72,8 отсто на продажбата на автомобили во Кина

admin
Вкупната продажба на автомобили во Кина во првото тримесечје на 2021 година надминува 6,34 милиони единици, што е за 72,8 насто повеќе отколку истиот период...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

ФОТО: Пожар проголта 80 суперспортски автомобили, сопственикот тешко ја поднесува загубата

admin
Повеќе од 80 скапоцени суперспортски автомобили исчезнаа во пожар во кој до темел изгорел хангарот во кој биле паркирани на северозападот од Англија, Меѓу нив...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Продаде над 9,53 милиони автомобили во 2020 година – овој производител на автомобили стана лидер во светот

admin
Водечкиот јапонски производител на автомобили, „Тојота моторс“ продаде над 9,53 милиони автомобили ширум светот во календарската 2020 година. Со тоа стана лидер во овој индикатор...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на „Тесла“ поради дефект

admin
Американските регулатори побараа од „Тесла“ да повлече 158.000 возила во САД поради дефект околу безбедноста. Властите нагласија дека дефектот е пронајден кај автомобилите на „Тесла...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Епл планира да произведува автомобили

admin
Американската технолошка компаниа Епл продолжува со развој на технологијата на автономни возила и планира во 2024 година да произведе патнички автомобил, што би ја користел...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Во оваа компанија секој би сакал да работи- им подарила автомобили на сите вработени, а кога ги виделе останале без зборови

admin
Кинеската компанија за производство на челик, „Џиангкси“ ги награди сите свои 4.116 вработени со нов автомобил. Наградата е заради надминување на зацртаната заработка, петта година...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Во оваа компанија секој би сакал да работи- им подарила автомобили на сите вработени, а кога ги виделе останале без зборови

admin
Кинеската компанија за производство на челик, „Џиангкси“ ги награди сите свои 4.116 вработени со нов автомобил. Наградата е заради надминување на зацртаната заработка, петта година...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Литванците возат најстари автомобили во ЕУ

admin
Литванците возат најстари автомобили во Европската унија, а Луксембуржаните – најнови, според последниот извештај на Европската асоцијација на производители на автомобили (АЦЕА), за просечната старост...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кои автомобилски марки се најпогодени, а кои најпоштедени од корона-кризата?

admin
Автомобилската индустрија е меѓу браншите што претрпеа најголем удар во вонредните услови предизвикани од пандемијата. Но, големите концерни докажуваат дека нивната работа со право се...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Ќе ве преплашат: Ова се корона зомби (ВИДЕО)

admin
Во Јапонија е отворена прва „драјв ин“- куќа на стравот во време кога индустријата се прилагодува на правилата за дистанца. Во куќата може да се...
АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Кој го пали светлото, а кој автомобилите? Ќе отвори ли Рускоска истрага против нарачателите?!

admin
Мафија владее со Република Македонија. Вчерашните аудио материјали тоа го потврдуваат. Вчера бевме сведоци и ние и целата јавност како член на подземјето Горан Димовски...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Доколку купувате половен автомобил бидете внимателни и проверете двапати – на овие автомобили најчесто им ја враќаат километражата

admin
Во Велика Британија засега враќањето на поминатите километри кај половните автомобили не е толку честа појава, но затоа во останатиот дел од Европа таквиот случај...