vesti24.mk

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Ви фали меморија на телефонот – само направете го ова и проблемот е решен

admin
Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им...
ТЕХНОЛОГИЈА

КОНЕЧНО: Дознајте лесно кој ви ѕвони со непознат број!

admin
Фејсбук веројатно знае многу за вас, како и за мистериозните лица кои ви ѕвонат. Затоа компанијата претстави нова апликација која би требало да го реши...
ТЕХНОЛОГИЈА

Историска промена на Фејсбук – кога ќе се логирате ќе нема лозинка, туку ќе го сторите ова

admin
Ликот на корисникот во последно време добива големо внимание. Фејсбук вложува и во овој сегмент на ИТ технологијата, па според наводите на TheNextWeba,  компанијата ќе...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

На најновиот кампер на соларен погон не му се потребни ниту бензин, ниту станици за полнење струја

admin
Ако сте зависни од возење, сигурно ќе го цените овој нов кампер што го направи компанијата „Детлефс“. Со елегантен дизајн и соларни плочи од „глава...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Купувачи чекаат уште 12 вредни модели „Лексус ЛФА“

admin
Пред пет години заврши производството на суперспортскиот „Лексус ЛФА“, а најновите податоци покажуваат дека на лагер и натаму има неколку непродадени примероци. Моделот, чие производство...
АВТОМОБИЛИ МАКЕДОНИЈА

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно ќе ве изненади!

hacci
Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време за...