vesti24.mk

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

На најновиот кампер на соларен погон не му се потребни ниту бензин, ниту станици за полнење струја

admin
Ако сте зависни од возење, сигурно ќе го цените овој нов кампер што го направи компанијата „Детлефс“. Со елегантен дизајн и соларни плочи од „глава...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Купувачи чекаат уште 12 вредни модели „Лексус ЛФА“

admin
Пред пет години заврши производството на суперспортскиот „Лексус ЛФА“, а најновите податоци покажуваат дека на лагер и натаму има неколку непродадени примероци. Моделот, чие производство...
АВТОМОБИЛИ МАКЕДОНИЈА

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно ќе ве изненади!

hacci
Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време за...
ТЕХНОЛОГИЈА

„Самсунг“ на пазарот пушта нова верзија на смартфонот „Galaxy Note 7“

admin
Јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти дека почнува со продажба по пониска цена на обновената верзија на смартфонот „Galaxy Note 7“, откако минатата година го повлече од...
ТЕХНОЛОГИЈА

Најпаметните кујнски апарати

admin
Кујнските иновации цело време се појавуваат на пазарот, а ние овој пат ви ги претставуваме најновите и најпаметни кујнски производи кои секако ќе бидат тема...