vesti24.mk

Category : ТРАВЕЛ

ТРАВЕЛ

Незаборавен летен одмор во Sea Star Boutique Hotel Алања-Турција (Маркетинг)

Ferad Aruc
Во рајот на туризмот во Алања-Турција хотелот Sea Star Boutique Hotel, кој се наоѓа во приватен залив каде што се среќава зеленото и синото. После...
ТРАВЕЛ

ТУРИСТИТЕ РАЗОЧАРАНИ, НЕМА УЖИВАЊЕ ВО РАЈОТ: Се затвора плажата на Леонардо ди Каприо во Тајланд

admin
Туристите повеќе нема да уживаат во еден од раевите на земјата од јуни. Властите на Тајланд наредиле привремено затворање на плажата Маја беј, позната по...
ТРАВЕЛ

Ресторан во Венеција на туристи им наплатил 1.100 евра за три стека и риба

Ferad Aruc
Ресторан во Венеција кој измамил странски туристи е казнет со парична казна од 19.370 евра. Вработени во ресторанот „Osteria da luca“ кој се наоѓа во...
ТРАВЕЛ

Пиво за 1 евро, сангрија за 2: Спакувајте ги куферите и заминете во Лисабон

Ferad Aruc
Долго време одбивав да ја посетам Португалија, не ѝ обрнував толкаво внимание како на другите европски држави, но минатото лето кога ми се укажа можност...
ТРАВЕЛ

Како изгледа полетување на авион од пилотската кабина?

Ferad Aruc
AirlinePilotVids објави видео во кое е прикажано како изгледа едно полетување, од пилотската кабина на авионот. Снимката е од авион „Airbus A380“ на „British Airways“...
ЗАБАВА ТРАВЕЛ

СВЕТСКО, А НАШЕ: Симеон Коруноски со нов cover светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran

admin
Младиот македонски музички талент Симеон Коруноски со нов cover овој пат од светскиот хит „Photograph“ од Ed Sheeran. Погледнете како изгледа тоа:...
ТРАВЕЛ

Дојран – градот што воскресна…

admin
Преубави плажи, комфорни хотели, локални специјалитети, забава за сите посетители, културно историски локалитети… Колку само неоткриена убавина и можности крие овој наш туристички бисер.. Некој...