Трет смртен случај од сипаници!

Срценцето на малата Нада Петровиќ од Крагуевац престанало да чука синоќа почина синоќа, откако телото не ја издржала битката со морбилите.

Таа добила морбили кои го разориле нејзиниот организам, па иако била итно хоспитализирана, починала и покрај напорите на лекарите.

Таа два месеци беше приклучена на апарати, и беше во кома.

Нека почива во мир, ова е трет случај на смрт од морбили.

Loading...