vesti24.mk
Uncategorized

Убава вест за Гостивар: Излекувана единствена пациентка која поседуваше Covid-19

ECA

Од општа болница Д-р Ферид Мурад вчера информираа дека на контролниот тест на единствената пациентка со Коронавирусот е негативен и таа е излекувана.

„Посебна благодарност на пациентката во текот на целиот период беше многу внимателна, одговорна и со тоа ги заштити и останатите. Благодарност до медицинскиот персонал кој во секој момент покажува вистинска професионалност. Да им заблагодариме и на сите граѓани кои преку социјални мрежи упатуваа почит кон персоналот и директоротД-Р Јакупи за максималниот ангажман во справувањето со ова пандемија која го тресе целиот свет“ соопштија од болницата.

Пациентката, согласно сите препораки во следните 14 дена ќе биде во домашна изолоа

Loading...

Related posts