vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ

Бугарскиот медиум каде Заев објави дека фашистичка Бугарија била администрација и ослободител, шири невистини против Мицкоски

admin
Бугарската новинска агенција „Бгнес“ денес пишува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е оженет со Бугарка. Како причина за овие натписи, медиумот наведува дека бугарско...
ВЕСТИ

Николовска: Со случајот Мијалков и со други слични судски процеси, власта го урниса правниот систем во државата

admin
Ние видовме една ситуација како Сашо Мијалков се појавува пред Обвинителството, со големо жалење и со желба да се пријави. Не знам кој поверува во...
ВЕСТИ

Муцунски: Оваа Влада четврта година по ред ветува правда и правичност, а царува корупцијата и правдата се спроведува врз сиромашните и оние кои не можат да ја купат

admin
На денешната собраниска седница, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски истакна дека оваа Влада веќе четврта година ветува правда и правичност, а држава сме...
ВЕСТИ

Се преземаат посебни мерки за заштита на државниот врв во пресрет на утрешниот протест за случајот „Монструм“

admin
Пред и за време на утрешниот протест што ќе биде организиран во Скопје поради изречените максимални казни за обвинетите во „Монструм”, од безбедносни извори се...
ВЕСТИ

Тетовец се претставувал како бизнисмен: Лажел компании дека нивни вработени се загинати или повредени во сообраќајки

admin
Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 44-годишниот тетовец Р.М.(44) од Тетово, поради основи на сомнение дека сторил...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што СДСМ собира партиски војници, за државен попис, пописот веќе е компромитиран

admin
Скандалозно е што СДСМ собира партиски војници, за државен попис, пописот веќе е компромитиран. Во која држава владејачката партија собира партиски членови за државен попис....
ВЕСТИ

МВР немало опрема за 24 часовен надзор на Мијалков со видео и аудио каков што определи судот, па го чуваат повеќе полицајци

admin
Сашо Мијалков требаше да биде под 24 часовен аудио и видео надзор, така одлучи Кривичен суд, но за тоа МВР нема таква опрема, објави Телма. „Основното...
ВЕСТИ

СДСМ ги отстранува огласите за партиски попишувачи, но срамот и скандалот остануваат (ФОТО)

admin
Во која друга држава партиски војници спроведуваат државен попис?, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по скандалот на СДСМ, кој меѓу своите сопартијци бара државни...
ВЕСТИ

Герила на ВМРО-ДПМНЕ на „Бихачка“: Браникот Мијалков се распука како бетонот на Заев (ФОТО)

admin
Герила акција вечерва беше спроведена на „Бихачка“ во близина на штабот на СДСМ. Членови на ВМРО-ДПМНЕ поставија транспарент на кој пишува: Браникот Мијалков се распука...
ВЕСТИ

Мицкоски: Во која друга држава партиски војници спроведуваат државен попис? Стоп за овој фалсификат попис!

admin
Во која друга држава партиски војници спроведуваат државен попис?, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по скандалот на СДСМ, кој меѓу своите сопартијци бара државни...
ВЕСТИ

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им е место – во затвор!

admin
Велат дека правдата е обезбедена. Јас ќе ви кажам, конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им...
ВЕСТИ

Приведен дилер: Тинејџерот бил осуден на три години затвор

admin
Денеска (24 февруари) околу 11:45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А.(19) од ова...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

НА ДНОТО: 10 најниски плати во Македонија

admin
Доколку ги анализираме просечните плати по дејности во месец декември 2020 година во Македонија, може да забележиме дека 55 дејности или една половина се со...