vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ

Правото на глас го оствариле 7.861 болни и немоќни, 234 лица во домови за вонсемејна грижа и 1.235 затвореници

admin
Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до...
ВЕСТИ

Невиден очај и нерегуларности за време на молк – Градоначалници и криминални структури агитираат на терен!

admin
Изборните нерегуларности од страна на одредени политички партии продолжи и во текот на денешниот ден. За време на молкот, јавноста беше сведок на низа нерегуларности...
ВЕСТИ

Објавена нова аудио бомба од министер од владејачка партија

admin
На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да...
ВЕСТИ

Чулев: Секое постапување кое е во спротивност со законот ќе биде санкционирано, а казната за избори кривични дела се движи до 10 години затвор

admin
“Пред нас се уште едни значајни парламентарни избори, избори кои што, по правило треба да бидат празник на демократијата, доказ за функционирањето на уставно-правниот систем...
ВЕСТИ

Од 77 заразени бремени жени со коронавирус во земјава, 34 биле без симптоми

admin
Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно здравје. Според информациите на ИЈЗ, од...
ВЕСТИ

Обелоденети низа скандали за кумашинот на еден градоначалник

admin
По која цена кумашинот на eден скопски градоначалник “го купи” станот во зградата кај Мајчин дом? На социјалните мрежи кружат информации кои обелоденуваат скандал. По...
ВЕСТИ

Владејачка партија силно агитира и прави поткуп- дел од активистите фатени на дело

admin
Владејачка партија од македонскиот блок го крши предизборниот молк преку разни обиди за поткуп на гласачи и сценарија со кои ќе се влијае врз изборниот...
ВЕСТИ

Трагедија во Македонија: Две тешки сообраќајни несреќи со кобни последици и многу повредени

admin
Две тешки сообраќајни несреќи за неполни 2 часа на патот Штип – Радовиш со кобни последици. Во сообраќајката која се случи околу 21,30 во близина...
ВЕСТИ

Мигранти држеле во заложништво други мигранти во Ваксинце

admin
Министерството за внатрешни работи информира дека СВР Куманово на 13.07.2020, по претходно добиени сознанија дека во објект во с.Ваксинце две лица – мигранти држеле поголема...