vesti24.mk

Tag : алфа

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Славески за „Бизнис поенти“: Со платежните картички, власта сака предизборно да купи гласови

admin
,,Коинциденцијата на времето со платежните картички не е случајна. Со овој потег власта сака да ја добие наклонетоста на граѓаните.Но, подобро ќе беше да го...
ВЕСТИ

„Алфа“: Дел од училиштата претесни за настава поради зголемен број ученици, од директорите молк

admin
Како сардини во конзерва, така дечињата од основното училиште „Димитар Поп Георгиев-Беровски“ од Скопје ја следат наставата, се пожалија родителите. Дел од нив пред камерата...