vesti24.mk

Tag : амди бајрам

ВЕСТИ

Погребан Амди Бајрам – присуствувале околу 300 луѓе

admin
Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел. Како што јавуваат дел од медиуми, на...
ВЕСТИ

Итно спроведување на епидемиолошка анкета со најблиското семејство на Амди Бајрам, кај кого постмортем е утврдено присуство на Ковид-19

admin
Министерството за здравство вечерва информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека истиот бил позитивен на Ковид-19, Центарот за јавно здравје-Скопје ги...
ВЕСТИ

Амди Бајрам прави свадба за внуката во Истанбул со 200 гости од Македонија

admin
Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија....
ВЕСТИ

Наместо да ечи цела Шутка утре таму без свадба- Амди Бајрам ја одложи прославата за внуката (ФОТО)

admin
Свадбата на внуката на Амди Бајрам е одложена. Ова за Сител го потврди поранешниот пратеник Амди Бајрам. Тој вели дека причината за одложување на прославата...
ЗАБАВА

Амди Бајрам се пофали дека имал швалерки (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Познатиот политичар Амди Бајрам пред камерата на „Ексклузив“ искрено без влакна на јазикот зборуваше за неговата политичка кариера, но откри и неколку интересни детали од неговиот приватен живот....
Uncategorized ВЕСТИ

Јас сум со тој што е на власт, жал ми е што морам да ве напуштам ама така е во политиката се изјасни Амди Бајрам

admin
Пратеникот Амди Бајрам денеска на Собраниската дискусија за реконструкција на Влада изјави дека го потврдува ставот дека тој е во коалиција со тој што е...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Интервју со Амди Бајрам во телевизијата на Боки 13-ка: Јас ги учев и ВМРО и СДСМ во 90-тите како да лажат и поткупуваат ромите за време на избори!

admin
Секогаш пратеник од владиното парламентарно мнозинство, коалициски партнер на Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Никола Груевски, а сега и на Зоран Заев, пратеникот Амди Бајрам, по...