vesti24.mk

Tag : апликации

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Индија забрани 59 кинески апликации, меѓу нив се најде и ,,Тик-Ток’’

admin
Забраната започна од 15 јуни оваа година, откако по индиските и кинеските судири починаа најмалку 20 војници, а повеќе од 75 се повредени. Владата на...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Мобилни апликации кои секогаш ја следат вашата локација, дури и кога не ги користите

admin
Сосема е очекувано и нормално апликациите за навигација да ја следат вашата локација, но постојат и други апликации кои ги користите на вашиот мобилен телефон,...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

РОДИТЕЛИ, ВНИМАНИЕ: Проверете дали вашето дете ги има овие апликации на мобилниот!

admin
Мобилниот телефон има безброј апликации за да го олеснат животот, но ако сте родител треба да обрнете внимание, бидејќи некои од нив колку наивно и да...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Внимавајте: Овие апликации во вашиот телефон се вистинска мамка за вируси

admin
Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може сите да ги следи и да провери колку истите...