vesti24.mk

Tag : апликација

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Корона-кризата ги зголеми приходите на апликацијата „Зум“ за 3,5 пати

admin
Популарната апликација за видеоврски, „Зум“ забележа скок на приходите и повеќе од двојно зголемена заработка во второто тримесчје. Проценките говорат дека тоа е поради корона-кризата...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Предупредување за корисниците на „WhatsApp“: Никогаш не ги преземајте овие апликации!

admin
Корисниците на „WhatsApp“ би требало да бидат свесни за опасноста од ширењето на лажните верзии на оваа популарна апликација. Како што пренесува „Daily Express“, можно...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Апликација за читање хиероглифи

admin
Гугл ја претстави својата нова програма наречена Фабрициус, која се користи како преведувач за египетски хиероглифи, односно дешифрирање на ова древноегипетско писмо. Оваа функција е...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Омилената апликација станува забранета во многу држави?

admin
Не е само повлечена во Индија и Хонг Конг, туку таа е моментално најпопуларната друштвена мрежа, на многу американски компании и администрации. Апликацијата „Тик-Ток“, моментално...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Гугл и Епл: Корона апликацијата нема да ги чува Џи-Пи-Ес податоците

admin
Компаниите Гугл и Епл соопштија дека ќе ја забранат употребата на функцијата за следење на локацијата од апликации што се во развој и работат на...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ватс-ап достигна две милијарди корисници

admin
Апликацијата Ватс-ап ја достигна бројката од две милијарди корисници ширум светот, се вели во официјално соопштение. Најпопуларната апликација за испраќање пораки со ова стана една...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Зошто не треба да ја употребите аплицкацијата FaceApp – еве што ќе направи со вашите податоци

admin
Виртуелниот тренд кој овие денови кружи по социјалните мрежи е апликацијата FaceApp која користејќи ваша сегашна фотографија и вештачка интелигенција создава фотографија која покажува како...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Никако не ја симнувајте: Оваа апликација е лажна, измамени се 10 милиони луѓе

admin
Иако од Google тврдат дека будно ги прегледуваат сите апликации пред тие да пристигнат на Play Store, се уште се случува по некоја „лоша“ апликација...