vesti24.mk

Tag : атина

ЗАБАВА

Скулптура од 4 век п.н.е. пронајдена во канализација во Атина

admin
Дел од статуетка на древниот бог Хермес, во добра, соочувана состојба, е пронајдена во центарот на Атина при работа во канализацијата. Во известувањето на грчкото...
ВЕСТИ СВЕТ

Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина кои протестираа против Америка

Ferad Aruc
Грчката полиција доцна синоќа се судри со групи маскирани лица во Атина, по завршувањето на протестниот марш за одбелужвањето на 45-годишнината од бунтот против воената...
ВЕСТИ СВЕТ

Родители бегале со 6 месечното бебе, но огнената стихија го уби, додека друго семејство ги препозна своите ќерки на видео снимка, цела земја е во потрага по близначките

Ferad Aruc
Според последните официјални информации од Грција во пожарите настрадале 80 лица, а помеѓу нив животот го изгуби и 6 месечно бебе. Поради незапаметените пожари околу...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Овие ужасни фотографии и видеа од Грција говорат повеќе од зборови, погледнете ги страшните глетки од катастрофалните пожари

admin
Социјалните мрежи се преполни со страшни снимки и фотографии од Грција кои сведочат за ужасните размери на трагедии кои ја зафатија оваа држава. Се бројат...
ВЕСТИ СВЕТ

ГОРИ АТИНА: Ципрас итно вратен назад од службен пат – состојбата во Атина алармантна!

Ferad Aruc
Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прекина посетата на Босна и Херцеговина и нема да присуствува на свеченоста во Мостар, каде што требаше да биде награден...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Атина и Скопје различно го интерпретираат напишаното

admin
И македонската и грчката страна тврдат дека досега е направен исклучителен напредок во преговорите за решавање на спорот за името, но одложувањето на најавениот телефонски...
МАКЕДОНИЈА

Каменос прифаќа Вардарска Македонија

Ferad Aruc
Претседателот на Независни Грци, Панос Каменос како прифатливо решение за спорот за името го предложи Вардарска, кое го изговори исто како што се изговара на македонско...
ЦРНА ХРОНИКА

Бразилец со еден килограм кокаин во стомакот уапсен на аеродромот во Атина

Ferad Aruc
На аеродромот во Атина денеска беше уапсен 25-годишен Бразилец од страна на грчките власти откако во неговиот стомак бил пронајден еден килограм кокаин, објавија медиумите....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Порака од Атина: Името мора да се реши до пролет 2018

admin
Силен оптимизам во соседна Грција за брзо решение на спорот за името. Шефот на грчката дипломатија за Катимерини вели дека очекува долгогодишниот проблем меѓу двете...
СВЕТ

Лажна информација ја потресе Грција: Колера во акушерска болница во Атина

admin
Атински обвинител наредил да се поведе истрага за да се утврди дали некој треба да биде обвинет за ширење на лажни информации по тврдењата на...
ВЕСТИ СВЕТ

Хеликоптерска несреќа во Грција,двајца загинати

admin
Двајца го загубиле животот а едно лице било повредено кога паднал хеликоптер во близината на главниот град Атина. Двајца го загубиле животот а едно лице...