vesti24.mk

Tag : бакшиш

ЗАБАВА

Келнерка намести бакшиш добила лото ливче: Кога видела колкава е добивката се шокирала

admin
Кога среќата е на твоја страна, ништо не може да се испречи. Келнерка од американската сојузна држава Мисури, наместо бакшиш добила ливче од „Пауербол“ лотаријата,...
ЗАБАВА

Ова семејство им остава бакшиш на келнерите од 500 долари: Зад нивниот гест се крие тажна приказна, а продолжението е неверојатно (ВИДЕО)

admin
Во Соединетите Американски Држави постои семејство кое веќе 8 години остава бакшиш од 500 долари на келнери кои случајно ги бира. За овој неверојатно великодушен...
ЗАБАВА

ФОТО: Одбил да ја услужи жената без маска, па доби бакшиш од 80.000 долари

admin
Продавач вработен во „Старбакс“  беше вербално нападнат од жена затоа што одбил да ја послужи бидејќи таа не носела маска, па поради тоа добил бакшиш...
ЗАБАВА

Им оставил бакшиш на келнерите бидејќи владее криза поради коронавирусот, се шокирале кога го виделе износот

admin
Еден муштерија им оставил неверојатен бакшиш на келнерите во ресторан во Тексас за да им помогне во загубите што ги имаат за време на пандемијата...
ЗАБАВА

Келнерка наместо бакшиш, добила ливче од лотарија- од сумата ќе ви се помати во имот

admin
Келнерка од американската сојузна држава Мисури, наместо бакшиш добила ливче од „Пауербол“ лотаријата, па добила 50.000 долари. Тејлор Раси од О’Фалон раскажува дека лозот го...
ЗАБАВА

Уживаше на албанска свадба, па сакаше да даде бакшиш на музиката: Кога се фати за џебот, се предомисли (урнебесно видео)

admin
Албанските свадби се познати по преполните софри. На една таква свадба, свадбар сакал да подари пари на софра, но во видеото кое стана хит на...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Лежеше во пари: Хармоникаш го доби најголемиот бакшиш на свадба

admin
Овој хармоникаш го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера. Се работи за хармоникашот Милош од Србија кој собра...
ЗАБАВА

Не е поради услугата: На келнер му се урна светот кога дозна зошто добил бакшиш од 500 долари

admin
Келнер од Далас бил многу изненаден кога добил бакшиш од неверојатни 500 долари од непозната жена, чијашто сметка изнесувала само 37 центи. Кеси Симонс добил...