vesti24.mk

Tag : банана

ЗАБАВА

Вакви патики досега не сте виделе: Гигантската компанија лансираше обувки базирани на влакна од банана (ФОТО)

admin
Познатиот гигант од светот на модата, H&M, деновиве претставува иновативни обувки – патики од влакна од банана, или патики од„растителни“ потекло, како што се нарекуваат....
ЗАБАВА

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ КОРАТА ОД БАНАНА: Еве како може да ја искористите во домот

admin
Кората од банана завршуваво корпата за отпадоци, но има многу начини како може да ја искорите во домот. Исполирајте ги чевлите Заборавете ги класичните креми...
ЗАБАВА

Не е вода или аспирин: Ова е најдобриот “лек“ кога имате мамурлук

admin
Секој кој барем еднаш во животот ги почувствувал последиците од претераното консумирање алкохол, добро знае колку мамурлукот е непријатен. Вообичаено, следното утро имате потреба за...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Храна како афродизијак! Намирници кои ги будат страстите

admin
Афродизијаците можат да делуваат на два начини, постојат тие кои го стимулираат умот и оние кои предизвикуваат сексуална желба. Овие се дел од многуте намирници...
ЗАБАВА

Уметник изеде “инсталација“ вредна 120.000 долари (ВИДЕО)

admin
Уметничката инсталација проценета на 120.000 американски долари, која се состоеше од банана залепена со леплива лента на ѕид, во саботата на изложбата „Art Basel Miami“...
ЗАБАВА

Верувале или не: Земал банана и со селотејп ја залепил на ѕид, а сега поради тоа ќе заработи цело богатство (ФОТО)

admin
Неверојатно уметничко дело изложено во една галерија во Мајами ќе биде продадено за дури 120.000 долари. Сето тоа би било во ред да не беше...
ЗАБАВА

Која е вистинската намирница што ќе ве разбуди?

admin
Декстрозата дава брзо задоволство за оние кои ги погодува замор, такашто моментално им обезбедува шеќер кој ја зголемува количината на енергија и помага за концентрацијата,...
ЗАБАВА

Ни случајно не ја фрлајте лушпата од ова овошје: Лечи псоријаза, ги отстранува акните и ги избелува забите

admin
Баш како и бананата и нејзината лушпа е преполна со хранливи материи. Во некои земји, како Индија, лушпата од ова вкусно овошје ја сметаат за...
ЗАБАВА

Овој трик не сте го знаеле: Зелена банана може да претворите во зрела за само 30 секунди

admin
Зелените банани не им изгледаат привлечно на луѓето се додека не ја добијат жолтата боја, што понекогаш не се случува така брзо. Сепак постои еден...