vesti24.mk

Tag : бебиња

ЗАБАВА

Дел од нив ги има и во Македонија: Ова се најпопуларните имиња за бебиња во 2020-та година

admin
До крајот на 2020 година остануваат уште два и пол месеца, но според пописот направен на досегашните податоци од јануари на порталот Nameberry, веќе се...
ЗАБАВА

Храна која предизвикува гасови кај бебињата- внимавајте на овие работи кога им ги давате на децата

admin
Бебињата секојдневно испуштаат гасови и тоа е сосем нормална и природна појава. Но, понекогаш може да се случи тие да се чувствуваат непријатно поради некои намирници...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Еве колку деца би требало да имате, според вашиот хороскопски знак

admin
Сето е запишано во ѕвездите, дури и колку деца треба да имате. Имено, секој знак на хороскопот е посебен по своите карактеристики што влијаат на...
ЗАБАВА

Поубаво нешто немате видено: Овие бебиња ќе ви го стоплат срцето (ВИДЕО)

admin
Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој...
ЗАБАВА

Во праисторијата бебињата пиеле млеко од овца и крава

admin
Археологијата посветува многу време и напор за да утврди што јаделе нашите предци. А, во таа смисла, најмалку се знае за новороденчињата, на пример –...
ЗАБАВА

Горда мајка: Родила 4 бебиња во една година (ВИДЕО)

admin
Жена од Вест Палм Бич, САД, минатата година родила две двојки близнаци, јави телевизискиот канал ВПТВ. Имено, во март минатата година Александрија Волистон родила две...
ЗАБАВА

НЕОБИЧНО, НО ПРЕКРАСНО: Три сестри истовремено се породија- на свет дојдоа 4 бебиња

admin
Стефана, Дарија, Урош и Ања утрово се родија во Цетиње во интервал од два часа. Во целава „приказна“ не би било ништо необично доколку овие...
ЗАБАВА

Очекувал едно, а му кажале дека ќе има три бебиња: Урнебесната реакција на овој татко ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

admin
Постојат неочекувано радосни моменти во нашите животи. Секој посакува да ги има повеќе. Сепак, понекогаш до тие среќни моменти нè водат шокантни вести на кои...
ЗАБАВА

Мистерија: Во ова село цели 10 години се раѓаат само женски бебиња, за парот кој ќе добие машко бебе следува награда

admin
Речиси 10 години, само женски бебиња се раѓаат во селото Мијеске Одрзанске во Полска. Само 300 луѓе живеат во овој мал град кој се наоѓа...
ЗАБАВА

Не ги успивајте преку ден децата поголеми од 2 години, експертите ги објаснуваат причините

admin
Според Националната фондација за спиење, децата постари од две години треба да спијат од 10 до 13 часа во текот на денот. Но едно истражување...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Во Јапонија татковците веќе можат да дојат бебиња

admin
Иновативен пластичен уред што личи на женски гради, ќе им овозможи на јапонските татковци да ги надојат своите бебиња, објави Дејли меил. Новиот продукт го...