vesti24.mk

Tag : бели дробови

ЗАБАВА

Рак на бели дробови- овие симптоми не треба да ги игнорирате

admin
Најчестите симптоми се кашлање (вклучувајќи искашлување на крв), губење на телесна тежина и недостиг на воздух. Ракот на белите дробови може да се види на...
ЗАБАВА

Заштитете ги своите бели дробови: Овие намирници треба да ги јадете секој ден

admin
Одржувањето на здравјето на белите дробови е клучно за да се чувствувате добро. Но, голем број фактори, како што се цигарите и изложеноста на загаденоста...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Намирници поволни за здравјето и работата на белите дробови

admin
Одржувањето на здравјето на белите дробови е клучно за да се чувствувате добро. Но, голем број фактори, како што се цигарите и изложеноста на загаденоста...
ЗАБАВА

Луѓето кои пушат ваков вид цигари имаат поголем ризик за рак на белите дробови

admin
Нова шокантна студија покажа дека луѓето се поизложени на најчестата форма на карцином ако изберат ваков вид цигари. Многу пушачи се одлучуваат за таканаречените „лесни...
ЗАБАВА

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 8 симптоми на рак на бели дробови што може да се јават и кај непушачи

admin
Доколку ги почувствувате овие симптоми, никако немојте да ги занемарувате! Иако пушењето се смета за главен виновник во 85% од случаите на рак на бели...
ЗАБАВА

Исчистете ги белите дробови за три дена

admin
Доколку постојано имате тврда кашлица или пак други потешкотии во распираторниот систем што може бидат предизвикани од пушењето, временските прилики или нешто трето, применете го...
ЗДРАВЈЕ

(ВИДЕО) Детално како никогаш досега: Еве што ви прават цигарите

admin
Аманда Елер од Северна Каролина објави видео на кое јасно го покажува влијанието на пушењето врз белите дробови. Појаснува дека белодробното ткиво на пушачот ја...