vesti24.mk

Tag : билка

ЗАБАВА

Оваа билка мора да си ја купите за дома, носи среќа и го чува семејството од зло

admin
Фикусот е билка која сите треба да ја имаме дома. Според Фенг Шуи билките се неопходни дома, а фикусот носи радост, среќа и хармонија. Кога...
ЗАБАВА

Оваа билка го чисти воздухот и го запира хрчењето

admin
Причините за хрчењето можат да бидат настинката, отечената слузокожа, зголемените крајници, девијацијата на септумот или отечениот јазик, како и вишокот ткиво или раб на мекото...
ЗАБАВА

Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

admin
Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради...