vesti24.mk

Tag : биро за јавна безбедност

Uncategorized

ЧАВКОВ: ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ГО БРАНАТ УСТАВОТ

admin
Полициските службеници се под заклетва дека ќе го бранат Уставот, ќе го штитат територијалниот интегриртет и суверенитет на државата, дека ќе бидат гарант на безбедноста...
Uncategorized

Разрешен директорот на БЈБ Митко Чавков?

admin
Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, јави Алсат М,...