vesti24.mk

Tag : бисер

ЗАБАВА

Вечерал во ресторан, а потоа почувствувал нешто тврдо во устата: Кога видел за што станува збор сите се шокирале (ФОТО)

admin
Антон и Шерил Шермер јаделе школки во ресторан во Њу Џерси кога Антон почувствувал нешто тврдо во устата. Брзо го исплукал тврдиот предмет и сфатил...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Најстариот бисер во светот пронајден во Абу Даби

admin
Надлежното министерство во Обединетите Арапски Емирати најави дека на следната изложба во Абу Даби, ќе биде претставен бисер стар 8.000 години, за кои археолозите тврдат...
ЗАБАВА

ФОТО: Гостин во њујоршки ресторан во оброкот нашол бисер

admin
Во познатиот њујоршки ресторан „Сентрал Ојстер Бар“, Рик Антош – инаку чест гостин таму, во својата чорба од остриги пронашол бисер. За „Њујорк Пост“ 66-годишниот...