vesti24.mk

Tag : битола-ресен

ВЕСТИ

На патниот правец Битола – Ресен задолжителна употреба на зимска опрема за тешки моторни возила

admin
Од 15:10 часот на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато се воведува задолжителна употреба на зимска опрема за тешките моторни возила, соопшти...