vesti24.mk

Tag : бих

ВЕСТИ

На македонските граѓани сепак ќе им треба ПЦР тест за влез во Србија, Црна Гора и БиХ

admin
Граѓаните на Република Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на негативен ПЦР тест, соопшти вечерва...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Граѓаните на Македонија и БиХ од утре ќе можат да патуваат само со лични карти

Ferad Aruc
Договорот меѓу Советот на министри на БиХ и Владата на Република Македонија за условите за патување на државјаните од двете земји стапува во сила од...
ЗАБАВА

Целиот Балкан му симнува капа- кога ќе видите како овој Босанец им помага на мигрантите веднаш ќе ви се насолзат очите (ФОТО)

admin
На патот кон бегалскиот камп во Босна и Херцеговина еден граѓанин на оградата на својот дом поставил продолжен кабел за да можат мигрантите да си...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ

admin
Австрискиот парламент моментално се занимава со ксенофобични и сексистички напади кон пратеничката на “Liste Pilc”, Алма Задиќ што беше една од главните теми на денешната...
БАЛКАН

Guardian: Додик создава платеничка паравојска која ја регрутира во српското подземје, ја обучуваат Руси во Ниш

Ferad Aruc
Платеници обучени од страна на Руси помагаат во формирање на паравоена единица за поддршка на српските сепаратистички лидери во Босна, пренесува “Guardian” повикувајќи се на...
БАЛКАН

Што ќе донесе Хојт Ји? Како специјалецот за Балканот на Трамп ќе ги “дисциплинира” Додик и Бакир, но и ќе и наметне дополнителен притисок на Србија

Ferad Aruc
Поставувањето на Хојт Ји за амбасадор на Сараево најверојатно ќе донесе дисциплинирање на Додик и Изетбеговиќ, но и дополнителни притисоци за Србија во односите со...