vesti24.mk

Tag : биљал касами

ВЕСТИ

Касами: Оливер Спасовски да објасни како се случи бегството, ќе бараме одговорност од него

admin
Лидерот на Беса, Биљал Касами во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да објасни како се...
ВЕСТИ

Касами најави реорганизација на Беса и транспарентност на функционерите во извршната власт

admin
Лидерот на Беса, Билал Касами, најави реорганизација и конгрес на партијата, како и транспарентност на кадрите кои Беса ќе ги има во извршната власт. „По...
МАКЕДОНИЈА

Скопското крило на Беса го разреши Биљал Касами

Ferad Aruc
Скопскиот огранок на Движењето Беса денеска одржа состанок на кој донесе одлука за разрешување на лидерот Биљал Касами. Според нив, тој е најодговорен за политичкиот...