vesti24.mk

Tag : Биљен Салији

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Алаѓозовски му ја предаде министерската функција на Адеми

admin
Асаф Адеми официјално стапи на функцијата министер за култура. Досегашниот министер Роберт Алаѓозовски денеска му ја отстапи фотелјата на Адеми кој доаѓа од Беса. Новиот...