vesti24.mk

Tag : благица ласовска

ВЕСТИ

Ласовска обелодени уште едно лажно ветување на СДСМ кон земјоделците

admin
Одбиен амандманот, поднесен од опозицијата, а кој се однесува на воведување “интервентен фонд во земјоделието”, истакнува пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. „Оваа мерка впрочем, е...
ВЕСТИ

Ласовска: СДСМ јавно да се огради и да го осуди недоличното однесување на нивниот директор Ориѓански

admin
Зоран Заев и неговиот говор на омраза е инспирација за СДСМ и неговите функционери. Навредите на Зоран Заев кон новинарите и кон лицата со поинаква...
ВЕСТИ

Ласовска: Заев ја штити Јанева бидејќи му е најефикасна алатка за политички прогон, одговорност мора да има

admin
Македонија блеска во криминал, корупција, изнуди и поткупи. Македонија блеска криминално-политичко-судско-медиумски октопод. Македонија блеска во злоупотреба на институциите, нарачан прогон и неправда само за да...
ВЕСТИ

Ласовска на средба со Дорис Пак: Ако сакаме членство во Европското семејство реформите се неопходни

admin
Заедно со генералниот секретар на УЖ ВМРО ДПМНЕ, Лилјана Затуровска, учествуваме на Европската летна академија за жени лидери, во Талин, Естонија. На маргините на оваа...
ВЕСТИ

Претседателката на УЖ на ВМРО ДПМНЕ Благица Ласовска и генералниот секретар Лилјана Затуровска на меѓународна конференција во Загреб

admin
Претседателката на УЖ на ВМРО ДПМНЕ Благица Ласовска и генералниот секретар Лилјана Затуровска, присуствуваат на меѓународна конференција во Загреб. На конференцијата се присутни женските организации...